Ženy búrajú investičné stereotypy

Ešte pár rokov späť toto tvrdenie vo svete investícií neplatilo. V posledných rokoch sa blýska na lepšie časy a ženy začínajú stále viac prenikať do investovania. Investovanie prestáva byť výhradne pánskym klubom. Ženy, ktoré už jeho kúzlo objavili, v ňom prejavujú skvelý inštinkt, ktorý by im hociktorý investor mohol závidieť.

Podľa výskumu investičnej spoločnosti Fidelit len ​​33 % žien o sebe hovorí ako o investorkách. Avšak, keď už sa do sveta investícií ponorí, tak dosahujú lepšie výsledky ako muži, a to tak, že ich investície v priemere zarábajú o 0,4 % za rok viac.

Ako my ženy o investíciách premýšľame?
Iste nie je prekvapením, že ženy a muži o investovaní premýšľajú inak. Zatiaľ čo muži dávajú prednosť podrobnému skúmaniu technických analýz, dlhým diskusiám a pravidelnému skúmaniu grafov, v ženskom svete vládne predovšetkým stávka na istotu a výber bezpečných investícií. Skrátka rovnako ako v bežnom živote, tak aj v oblasti financií a investícií menej riskujeme.

Ako ukazujú výsledky z výskumu spoločnosti Fidelit, tak sa tento prístup vypláca. Vďaka tomu, že si dokážeme udržať chladnú hlavu, tak na rozdiel od mužov nemáme také veľké tendencie podliehať trhovým výkyvom. Na vrub nám ide aj fakt, že väčšina z nás zastáva úlohu rodinného finančného riaditeľa. Stačí už len tieto znalosti pretaviť v prvej investícii.

Pomyselné hranice
Zo spomínaného výskumu je zrejmé aj to, že 64 % z opýtaných žien by chcelo byť viac aktívny v rozhodovaní o svojich financiách. Zároveň ale 34% žien sa raz do mesiaca kvôli peniazom zle zaspáva, a to naprieč vekovými generáciami.

Investovanie je jedna z možných ciest, ako tieto nočné „desy“ zahnať. Avšak ruku na srdce, v tomto ohľade si nevedomky staviame vlastné bariéry.

Tou prvou a najväčšou bariérou je strach, a to konkrétne zo zložitosti a prípadnej straty peňazí. Investovanie je ako jazda na bicykli. Akonáhle pochopíte základný princíp, ide to samo.

Najzásadnejšou bariérou je nízke sebavedomie. To je v ostatných oblastiach skôr na škodu, ale vo svete investícií nám prípadné váhanie hrá do kariet. Na rozdiel od mužov, ktorí sú schopní za rok obmeniť svoje investičné portfólio, ženskému svetu vládne pokoj a stabilita. Sladkou odmenou je vyšší priemerný ročný výnos z investícií.

Všetci sme si platovo rovní…ale až v marci
Že nerovnosť v platoch medzi mužským a ženským svetom panuje, nie je treba nejako výrazne zdôrazňovať. Ženské platy dosahujú úroveň tých mužských až v priebehu mesiaca marec. Ženské platy sú v priemere o 18,9 % nižšie ako tie mužské av tomto parametri patríme medzi najhoršie krajiny v Európskej únii.

Attractive young european businesswoman with folded arms standing on concrete wall background with creative hand drawn clock sketch. Time management, deadline and career concept

Crowdfunding je stávka na istotu
Práve investovanie je jedna z ciest, ako túto nedobrovoľnú trojmesačnú prácu zadarmo odstrániť. Vstupu do sveta investícií sa netreba obávať. Zvoliť môžete investičný crowdfunding.

Medzi popredné investičné crowdfundigové platformy sa radí finGOOD.cz, ktorý v dnešnej turbulentnej dobe ponúka garantovaný výnos medzi 8 – 10 % za rok. V tomto ohľade ostatné investičné produkty v porovnaní s crowdfundingom pomerne pokrivkávajú.

Okrem garantovaného výnosu ponúka finGOOD.cz svojim viac ako 5200 investorom, taktiež istoty v podobe zaistenia jednotlivých investícií. Tie totiž ponúkajú istotu v podobe zástavy hnuteľného alebo nehnuteľného majetku, ktorý slúži ako poistka a zvyšuje bezpečie jednotlivých investičných projektov.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram