Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Oslava v párty stanu: Na čo nezabudnúť?

Usporiadať záhradnú párty nie je zložité. Potrebujete len vlastnú záhradu a trochu kreativity. Na čo pri plánovaní nezabudnúť?

Ako naplánovať najlepší večierok

Najprv si určite tému svojho večierka. To síce nie je vyložene nevyhnutné, ale ucelené prostredie jednoducho urobí skvelý dojem. Čím sa inšpirovať? Letná atmosféra si priamo hovorí napríklad o štylizácii do podoby tropického raja. Obľúbený je aj boho štýl alebo prostý minimalizmus, prípadne témy zo sveta kníh a filmov.

Dôležitá je tiež ochrana hostí proti nepriazni počasia. Počítajte jednoducho s tým, že aj v lete môže pršať. Bude tak nutné pripraviť si vhodný párty stan. Jeho rozmery sa odvíja od priestoru, ktorý mu môžete vyčleniť, ale aj od plánovaného počtu hostí.Zásadné je všetkým vyčleniť miesto na sedenie. Potrebovať budete určite stoly a stoličky. Ak máte v pláne viac ľudí umiestniť do malého priestoru, voľte jednoducho kompaktné prevedenie skladacích stoličiek. Stoly na oslavu môžu byť klasické, ale je možné zvoliť aj elegantné bistro stolíky, ktoré tiež zaberú menej miesta.

Praktickým riešením je najmä odolný plastový nábytok alebo jednoduché pivné sety. Kategórie stolov, stoličiek a najrôznejších pultov vám ponúkne skutočne nepreberné možnosti.

Myslite na to, že hosťom potešíte zrak aj žalúdok

Čo sa týka občerstvenia, ideálne sú populárne finger food. Po čom siahnuť? Servírujte napríklad kanapky s tvarohovou nátierkou, údeným lososom a kôprom alebo špízy vytvorené z mozzarelly, bazalky a paradajok. Zvoliť môžete aj klasické obložené misy. Skvelú voľbu predstavuje aj na kúsky nakrájaná zelenina, ku ktorej pridáte dip.

Určite tiež nezabudnite na vhodné osvetlenie. Na vytvorenie krásnej atmosféry vašej záhradnej party sa hodia svetelné reťaze alebo svetlá zavesené na stromoch alebo nad strieškou. Skvelou voľbou sú aj lucerny, pochodne, čajové sviečky a stĺpikové sviečky – najmä ako dekorácia na jedálenský stôl alebo na osvetlenie cesty.

Túžite po tematických dekoráciách, ale obmedzuje vás rozpočet alebo vlastná kreativita? Nemusíte vymýšľať nič komplikovaného. Najkrajšou ozdobou, ktorá sa hodí všade, sú živé kvety. Tie stačí umiestniť do vhodných sklenených nádob na stôl.

Najnovšie články

Dalšie články autora