Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Umelý vianočný stromček stredobodom vianočnej výzdoby.

Vianoce sa nezaobídu bez ich tradičného symbolu a každý chce aby jeho domácnosť počas sviatkov zdobil dokonalý vianočný stromček a preto mnoho ľudí volí alternatívu akou je umelý stromček.

Ten sa stal obľúbený v rôznych krajinách, kde sa dá nájsť v cudzojazyčných prekladoch. V maďarčine je to műfenyő, v rumunčine sa prekladá ako brad artificial, v nemčine je známy ako weihnachtsbaum künstlich.

Mnohí ľudia vyberajú stromček najmä na základe jeho vzhľadu, ale netreba zabúdať zohľadniť aj rozmery stromčeka.

Ak disponujete obmedzeným priestorom, potom je ideálny úzky stromček. Vytvorí vianočnú atmosféru a zároveň nezaberie veľa miesta.

Na výzdobu väčších priestorov s vysokými stropmi sa dokonalo hodia široké XL stromčeky alebo nadrozmerné a gigantické stromčeky vysoké až niekoľko metrov. Sú ideálne do nákupných centier alebo do reprezentačných priestorov, kde v priestore vyniknú a vyplnia ho.

Veľkosti 210 a 220cm sú do bežných domácností s miestnosťami so štandardnou výškou stropov a veľkosť 180cm je vhodná do bytov.

Na doladenie celej vianočnej výzdoby alebo ozdobenie predsiene či detskej izby sú praktické malé stromčeky v kvetináči od 60cm.

Okrem rôznych výšok nájdete umelé stromčeky, ktoré imitujú reálne dreviny ako borovica, jedľa a smrek.

Podľa realistickosti a použitého materiálu sú rozdelené do kategórii. Najbežnejšie používané sú klasické stromčeky z PVC materiálov, ktoré ocenia najmä menej nároční zákazníci. Modernejší vzhľad a realistickejší dizajn majú 3D stromčeky, vytvorené z dvoch typov ihličia a najluxusnejšou verziou sú FULL 3D stromčeky, ktoré sú celé vyrobené z 3D ihličia.

Umelé vianočné stromčeky nájdete v tradičnej zelenej farbe, s jedinečným zeleno-strieborným ihličím alebo populárne biele a zasnežené stromčeky.

Najnovšie články

Dalšie články autora