Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Podnikáte? Spoznajte výhody coworkingu!

V posledných rokoch si coworking získal obľubu najmä ako alternatíva k práci v kaviarňach a v domácich kanceláriách. Coworkingové priestory poskytujú inšpiratívne pracovné prostredie, ktoré umožňuje svojim členom zdieľať nielen nástroje, služby a zariadenia, ale aj pracovné skúsenosti a nápady. Dvere coworkingového centra sú otvorené pre jednotlivcov na voľnej nohe, ale aj pre veľké spoločnosti, ktoré zamestnávajú tisíce ľudí. Výhody coworkingu oceníte aj vy.

Flexibilita

Jednou z hlavných výhod coworkingového priestoru je jeho flexibilita. Bratislavské coworkingové centrum HubHub má rôznorodé rozloženie stolov a tiež väčšie či menšie kancelárie na prenájom, ktoré si môžete rezervovať na základe svojich individuálnych pracovných požiadaviek. Keďže kancelárske priestory sú zvyčajne zdieľané viacerými jednotlivcami a tímami, váš podnik môže jednoducho upraviť svoje členstvo tak, aby vyhovovalo zmenšujúcemu, alebo rozširujúcemu sa počtu zamestnancov. To znamená, že platíte len za to, čo skutočne potrebujete. Okrem toho, flexibilita coworkingových priestorov je aj v otváracích časoch. Väčšinou ich nájdete otvorené 24/7, čo vám výrazne uľahčí prácu v prípade, že potrebujete robiť neskoro večer, ráno prísť skôr alebo si s niekým dohodnúť pracovné stretnutie počas víkendu. 

Zmysel pre komunitu a networking

Základom „firemnej kultúry“ sú osobné interakcie medzi kolegami a celou komunitou, ktorú tvoria v kancelárii. V dnešnom svete home officu to môže byť ťažšie, pretože zamestnanci pracujú vo svojich vlastných izolovaných priestoroch. Coworking Bratislava pomáha svojim členom obnoviť stratený pocit komunity, ktorý im na virtuálnom pracovisku chýba. Pravidelne sa tu organizujú prednášky, konferencie, workshopy a networkingové podujatia. Coworkingový priestor umožňuje pracovníkom na dennej báze komunikovať s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami a objaviť nové pohľady na jednotlivé témy. Jednoduchý rozhovor o riešení problémov sa môže rýchlo zmeniť na obchodnú príležitosť a z neformálneho pracovného vzťahu sa môže vyvinúť silné priateľstvo. Coworking je profesionálnym domovom pre ľudí, ktorí majú najrôznejšie zamestnania a talenty.

Zvýšená produktivita a kreativita

Profesionáli často nachádzajú najkreatívnejšie riešenia práve počas interakcie s inými ľuďmi. Nové myšlienkové procesy a jedinečné perspektívy pohľadu sú významnou výhodou coworkingu a práce v prostredí s množstvom iných odborníkov z rôznych oblastí a odvetví. Niektorí zamestnanci sú viac motivovaní, keď sú ľudia okolo nich produktívni. Spoliehajú sa tiež na kancelárske prostredie, aby neprepadli prokrastinácii a zabezpečili dodržanie svojich termínov. Potvrdzujú to aj viaceré štúdie, ktoré hovoria o tom, že pracovníci sa cítia viac motivovaní a zaangažovaní práve v coworkingových priestoroch. Coworking je tiež skvelým spôsobom, ako si počas cestovania zachovať pocit rutiny a stability, ak pracujete na diaľku v inom meste alebo inej krajine.

Nižšie náklady

Pre malé podniky či jednotlivcov je kúpa vlastnej kancelárie nielen drahá, ale predstavuje aj značné a dlhodobé riziko. Coworkingové priestory vám umožnia prístup k špičkovému vybaveniu bez nutnosti viazania sa. V coworkingu zdieľate spoločné prevádzkové náklady. Členovia majú k dispozícii recepčné služby, vysokorýchlostný internet, tlačiarne, moderný nábytok, zariadenú kuchynku, priestor na oddych a odloženie svojich osobných vecí a bicyklov. Keďže ceny za tieto služby sú zdieľané, kvalita vašich kancelárskych priestorov sa výrazne zlepší za zlomok ceny. Prečo zostať v neútulnej kancelárii, keď môžete pracovať v priestrannom modernom prostredí a dokonca v centre Bratislavy?

Najnovšie články

Dalšie články autora