Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Pomôcky na chodenie pre seniorov: ako vybrať tú správnu?

V súčasnej dobe existuje hneď niekoľko pomôcok na chodenie, ktoré sú určené predovšetkým seniorom. Preto, ak im pomáha s výberom správnej pomôcky, ktorá bude vhodná práve pre nich, mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. O tom si však viac povieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Seniorom dokážete výrazne uľahčiť pohyb už len vďaka tomu, že im zakúpite pomôcku na chodenie. To im dodá množstvo slobody v pohybe a nebudú tak musieť byť odkázaní len na druhú osobu. Pri výbere vhodnej pomôcky by ste mali zvážiť faktory, ktoré sa týkajú napríklad toho, či bude chcieť senior používať paličku v interiéri alebo exteriéri, či ide o krátkodobú alebo dlhodobú záležitosť a tiež akú veľkú oporu senior potrebuje. Áno, dôležitým faktorom zvykne byť aj cena, na základe ktorej si tiež môžete pomôcku vyberať. V tomto prípade sa však určite oplatí investovať do vyššej kvality, pretože pomôcka na chodenie tak vydrží výrazne dlhšiu dobu.

Chodítko pre seniorov

Veľmi populárne sú v dnešnej dobe chodítka pre seniorov, ktoré sú na ovládanie veľmi jednoduché a praktické. Existujú aj kolieskové chodítka pre seniorov, ktoré pohyb seniorom ešte o čosi viac dokážu uľahčiť. Na výber sú tiež 3 alebo 4 kolesové chodítka, pričom to s viacerými kolesami zvykne byť aj stabilnejšie. Chodítka pre seniorov obsahujú aj ručné brzdy a vrecko na odkladanie potrebných vecí.

Vychádzkové palice

V prípade, že senior je pomerne aktívny a nemá až tak veľký problém s chôdzou, skvelým riešením je vychádzková palica, ktorá ponúka miernu oporu pri chodení. Výhodou tejto pomôcky je, že sa s ňou ľahko manipuluje a seniori si ju môžu jednoducho zobrať kdekoľvek so sebou, čo je výhodou. Existuje aj štvornohá palica, ktorá je o čosi stabilnejšia a poskytuje tak väčšiu oporu pri chôdzi. 

Najnovšie články

Dalšie články autora