Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Objavte nekonečné možnosti zábavy s dronmi

Dron predstavuje zaujímavú technologickú novinku. Vzhľadom na to, že sú tieto zariadenia stále dostupnejšie, si s nimi užijú veľa zábavy aj bežní používatelia. Čo vie?

Čo je to dron

Dron je hovorové označenie pre bezpilotné lietadlo. To môže byť riadené aj na diaľku. Prípadne môže tiež lietať samostatne pomocou predprogramovaných letových plánov alebo pomocou zložitejších dynamických autonómnych systémov.

Hoci sa o dronoch hovorí len v posledných rokoch, v skutočnosti sa prvý takýto stroj objavil už v roku 1916. Vojenstvo bolo dlhú dobu dominujúcou oblasťou, kde drony našli uplatnenie. Slúžili tu na prieskumné aj útočné lety. Bezpilotné lietadlá však plnia aj početné civilné úlohy, ako je hasenie požiarov, policajné monitorovanie alebo prieskum terénu. Dnes sa táto technológia už čoraz častejšie ocitá aj v rukách laikov.

Niektorí si užívajú samotné lietanie. S dronom je možné napokon prevádzkovať aj najrôznejšie akrobatické kúsky. Iní chcú predovšetkým dron s kamerou na natáčanie efektných záberov a fotografovanie z vtáčej perspektívy.

Dron si môže zaobstarať každý

Rozšíreniu dronov nahráva hlavne dobrá cenová dostupnosť tejto technológie. Navyše sa ľahko ovládajú, na zvládnutie lietania s nimi určite nepotrebujete pokročilé technické znalosti. Manipulovať s dronom sa naučia čoskoro dokonca aj deti. Na ovládanie je možné využiť diaľkový ovládač aj chytrý telefón.

Chybou by však bolo, ak by sme chceli tieto zariadenia označiť za obyčajné detské hračky. Aj lietanie s dronmi má svoje pravidlá. Tie sa predovšetkým týkajú rekreačného typu tejto aktivity. K samozrejmostiam by tak malo napríklad patriť to, že majiteľ dronu s ním nelieta nad husto obývanými oblasťami.

Na trhu sa dnes objavuje rad typov dronov, ako sú tzv. kvadrokoptéry alebo hexakoptéry. K najobľúbenejším patrí DJI dron z dielne známej čínskej značky DJI, ktorá sa okrem tohto tovaru orientuje aj na produkciu kamier alebo stabilizátorov kamier. Aktuálnu novinku v portfóliu v tomto segmente konkrétne tvorí kamera DJI Pocket 3. Ide o vreckovú kameru so stabilizátorom v rozlíšení 4K pri 120 fps a 3osou mechanickou stabilizáciou, ktorá sľubuje úchvatné zábery.

Najnovšie články

Dalšie články autora