Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Najpopulárnejšie druhy vianočných stromčekov.

Vianočný stromček je jedným z najvýraznejších symbolov Vianoc. Jeho tradícia siaha do dávnej minulosti a táto tradícia sa rozšírila po celom svete. Ľudia ozdobovali živé stromčeky a neskôr sa obľúbenou voľbou sa stali umelé stromčeky pre svoju praktickosť, trvácnosť a možnosť znovu použitia.

Z klasických PVC stromčekov je veľmi obľúbený Smrek Strieborný. Stromček má prepracované strieborno-zelené ihličie, ktoré mu dodáva elegantný a unikáty vzhľad. Veľkým počtom vetvičiek pripomína naozajstný živý stromček. Je jedným z najkrajších druhov stromčekov používaných ako vianočný stromček. Ľahko sa zdobí rôznymi ozdobami a je ideálnou voľbou, pre tých ktorí hľadajú niečo originálne a výnimočné pre svoju vianočnú výzdobu..

Medzi najpredávanejšie druhy stromčekov patrí aj borovica. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú tradičný a prirodzený vzhľad pre svoju vianočnú výzdobu. Samozrejme tento druh nájdete v rôznych farebných variáciách, prevedeniach a výškach. Tradičné sú zelené stromčeky, so strieborno zeleným ihličím alebo moderné biele a zasnežené stromčeky. Niektoré typy môžu byť ozdobené šišakmi a červenými plodmi, kryštálikmi ľadu a obľúbené sú aj stromčeky v kvetináči.

Borovica má jedinečné dlhé ihličie, ktoré vytvára plný a elegantný vzhľad stromčeka. Okrem toho sú ideálne na ozdobovanie rôznymi ozdobami a doplnkami, pretože husté dlhé ihlice poskytujú dostatočný priestor na zavesenie rozličných vianočných ozdôb.

Veľkej priazni sa počas Vianoc teší aj jedľa, ktorá sa tiež často využíva ako vianočný stromček a má prirodzený vzhľad. Jedľa je obľúbenou voľbou vďaka svojmu charakteristickému plochému a tupému ihličiu, ktoré je vejárovito usporiadané a pôsobí veľmi husto. Má väčšinou sýtozelenú farbu, ale tá sa môže líšiť podľa typu jedle.

Najnovšie články

Dalšie články autora