Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Ktorým chybám sa vyhnúť pri opaľovaní?

Leto je typickým obdobím dovoleniek pri mori a opaľovania sa. Ak sa neviete dočkať kedy sa opálite a vaša pokožka chytí nádherný bronzový nádych mali by ste vedieť ako na to. Rizík, ktoré hrozia pri pobyte na slnku je dosť veľa, od spálenia pokožky, cez vznik alergie na slnko až po rakovinu kože. Opálenej pokožky sa ale nemusíte vzdávať, stačí sa len vyvarovať chýb, ktoré často robíte.

Používate opaľovací krém z predchádzajúcej sezóny

  • vyhoďte ho a kúpte si nový. Nie len opaľovacie krémy, ale každá kozmetika, ktorú ste otvorili by ste mali minúť do dátumu vyznačenom na produkte. Krém stráca účinnosť, jeho zložky sa menia, oxidujú a starnú. Ak máte k tomu citlivú, problematickú pleť alebo vás trápi akné môže sa vaša dovolenky zmeniť na nočnú moru. Problémy, ktoré s pleťou máte sa môžu zhoršiť.

Opaľovací krém si vyberte pár týždňov skôr ako pôjdete na dovolenku. Budete mať dostatok času zistiť či vám nespôsobuje problémy a môžete si vybrať ten, ktorý vašej pokožke najlepšie vyhovuje.

Šetríte opaľovacím krémom

  • letná sezóna je dlhá a jeden krém vám nevydrží. Nešetrite ním a natrite sa poriadne. Ak ste vonku pár hodín natierajte sa viackrát. Vaša pokožka sa vám poďakuje. Vyhnete sa jej predčasnému starnutiu a znížite aj riziko vzniku rakoviny kože.

Natierate sa až keď ste na pláži

  • opaľovacie krémy najlepšie účinkujú keď sa vstrebú do pokožky a na to potrebujú čas. Stačí ak si krém natriete na pokožku pred odchodom na pláž. Bude mať tak dosť času vstrebať sa do kože.

Opaľujete sa na poludnie

  • na poludnie je slnečná intenzita najsilnejšia a skôr ako opálenie vám hrozí spálenie pokožky, úpal či úžeh. Ak sa chcete bezpečne opaľovať vyhnite sa dlhodobému pobytu na slnku medzi 11:00 až 15:00.

Používate jeden opaľovací krém na pleť aj na telo

  • pokožka tváre je citlivejšia než zvyšok kože, preto nie je vhodné nanášať opaľovací krém na telo aj na pleť. Pleť je slnku vystavená takmer neustále, preto by ste mali dbať na jej vyššiu ochranu a zaobstarať si opaľovací krém na pleť. Pokiaľ vám ale krém na pleť došiel a nemáte príležitosť kúpiť si nový, určite použite ten, ktorý si natierate na kožu.

Najnovšie články

Dalšie články autora