Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

INTERIÉR MESIACA: PAVIA OÁZA GABRIELY PEACOCK

Vitajte v Notting Hille. Na štyroch podlažiach luxusnej londýnskej rezidencie Gabriely Peacock a jej manžela Davida nájdete v dokonalej symbióze umelecké artefakty z celého sveta, vintage a moderný dizajn. Na prehliadku vás pozýva časopis ELLE Decoration.

„Náš dom sme si kupovali ešte ako bezdetný, čerstvo zasnúbený pár. Vôbec sme nepremýšľali o tom, že možno o rok budeme chcieť dieťa,“ rozpráva výživová expertka Gabriela Peacock, s ktorou chudne britská kráľovská rodina i celý rad áčkových celebrít. V praxi to znamenalo, že ani nie za dva roky miestnosť s posilňovňou vystriedal detskú izbičku a z kancelárie sa stala izba pre opatrovateľku.Dnes sa tri deti Gabriely a Davida Peacockových hrajú v rozľahlej herni, ktorú má na svedomí britský bytový dizajnér Peter Mikic, ktorý sa podieľal na prestavbe celého spodného poschodia.Mikicove realizácie bytov, víl i jácht britskej smotánky sa pravidelne objavujú v magazínoch o bývaní a vynikajú príjemnou syntézou umenia, vintage a moderného dizajnu.Dôkazom toho je detský raj v dome Peacockových, ktorý skôr ako herňu pripomína showro. Ale nenechajte sa mýliť, herňa je štandardne plná hračiek a detského smiechu, pričom pohovka je koncipovaná tak, aby sa všetky hračky dali schovať do jej úložného priestoru a izba vyzerala upratané,“ rozpráva so smiechom Gabriela, pôvodom Češka z Pardubíc, o praktických vychytávkach svojho anglického domu.

Spoločne s manželom Davidom patria medzi veľkých milovníkov umenia a designu a veľmi svedomito sa na cizelovaní rezidencie podieľali. „Išli sme poctivo izbu od izby a zbierali nápady. Tie sme potom predniesli Peterovi Mikicovi, ktorý nakoniec doplnil naše predstavy o svoje poznatky a vytvoril vždy niekoľko úplne geniálnych návrhov,“ spomína majiteľka na spoluprácu s bytovým dizajnérom, ktorý nakoniec pracoval aj na podobe ich letného domu na francúzskej Riviére.

ELLE Decoration
Info ikona

NÁŠ SVET
Ich londýnske viktoriánske sídlo o ploche necelých dvoch a pol tisíc metrov štvorcových je miestom, ktoré vám vyrazí dych. A to nielen rozsiahlou zelenou záhradou vo dvore alebo polohou priamo uprostred vyhlásenej londýnskej rezidenčnej štvrti Notting Hill, ktorú majitelia v prípade potreby ani nemusia opúšťať. „Presne to bol náš cieľ. Chceli sme žiť v kozmopolitnej štvrti, kde si za rohom dáte dobrú kávu alebo obed a zároveň nakúpite pre seba i deti,“ vysvetľuje Gabriela výhody bývania v Notting Hille, ktorý preslávila romantická komédia s Hughom Grantom a Juliou Roberts, ale je známy aj legendárnym trhom Portobello Market alebo latinskoamerickým festivalom Notting Hill Carnival. Ďalším dôvodom, prečo je dom Peacockových výnimočný, je plejáda umeleckých predmetov z Indie, Indonézie, Vietnamu, ale aj Paríža. „Môj manžel je veľký milovník umenia a často si z ciest vozíme jednotlivé kúsky, ktoré nám potom pripomínajú miesto, kde sme ich zaobstarali. Objekt sme pred desiatimi rokmi kúpili od veľmi vkusných ľudí, takže nebolo treba nejakých zásadných úprav, ale dozdobili sme ho práve týmito artefaktmi,“ dopĺňa pani domu. Pôvodnú priestrannú spálňu, ktorá by veľkostne pojala menšiu baletnú sálu, tak napríklad manželia Peacockovi obložili tmavým drevom a doplnili o nábytok v béžovo-hnedej kombinácii so žiarivo ružovými zásuvkami a stoličkami z antiku.

„Dom postupne prispôsobujeme potrebám detí. Svoju šatňu snáď ešte nejaký čas uhájim. “

Veľkú pozornosť smerovali na reprezentatívne priestory. Ich dom je totiž pravidelným miestom stretávania priateľov. Peacockovi prakticky každý mesiac organizujú takzvané dinner party, naposledy napríklad pri príležitosti sledovania finále ragbyových majstrovstiev sveta. „Anglicko bohužiaľ nevyhralo, ale my si party veľmi užili,“ podotýka Gabriela. Pre návštevy majú vyhradené spodné poschodie, kde je odhlučnená spoločenská miestnosť s barom a zároveň sa tam podáva večera. A susedí priamo s detskou herňou. „Dosiahli sme takú dokonalú harmóniu, že sa v jeden čas bavia dospelí i deti,“ hovorí trojnásobná matka, ktorá je nútená svojim ratolestiam uvoľňovať stále viac a viac priestoru. „Aj keď dúfam, že šatník, ktorý sa nachádza na poslednom poschodí spolu s detskými izbičkami, ešte nejakú chvíľu uhájim…“

Na ich dome Gabriela Peacock najviac miluje unikátnu zmes umeleckých artefaktov, vintage nábytku a súčasného dizajnu. „Táto kombinácia robí dom živým a útulným. Je to niečo, čo vytvára skutočný domov,“ dodáva Gabriela, ktorá je zároveň aj majiteľkou úspešnej značky výživových doplnkov GP Nutrition. V rezidencii taktiež prijíma VIP klientov, ktorí si neželajú dochádzať na kliniku a vyžadujú absolútne súkromie.

Najnovšie články

Dalšie články autora