Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

AKO SPOJIŤ DIZAJN BYTU SO ZÁBAVOU PRE CELÚ RODINU

Mať uprataný celý byt je sen, ktorý zmizne v nekonečne, keď máme deti. Postupom času, ale deti dorastajú, času na upratovanie je viac a aj deťom sa snažíme vštepiť zásady „nášho čistého doma“ a prebudiť v nich sebadisciplína. Potom už je čas aj na kreatívne nápady a designové dekorácie v byte, ktoré nosíme roky v hlave.
V dobách, kedy sme boli singel, sme si svoj byt načančali a vyvoňali podľa svojich predstáv. Niekto mal rád dynamický štýl s voľným priestorom a minimom nábytku. Šípky sa pri ňom hrali s kamarátmi dosť často na to, aby dominantou obývačky bol sisalový terč na šípky. Niektoré z nás zase mali byť v pastelových odtieňoch s bielou sedačkou as desiatkami kníh na nízkych policiach.

Potom ale prichádza spolužitie v páre a bábätko. Komoda po babičke sa presťahuje do pivnice, dizajnový koberec nahradí penová podložka s dinosaurami, hand made keramické kvetináče a mix dekoratívnych predmetov uložíme do krabíc do izby s nápisom NO ENTRY.

Ako ale deti rastú, ničenie kníh, polievanie kresiel čajom a maľovanie po stenách stráca na frekvencii, začneme si znova oprašovať svoje sny na zariadení bytu. Základom všetkého je, aby deti mali svoj priestor, kde môžu realizovať svoje priania a záujmy. Detská izba by mala odrážať osobnosť dieťaťa a mať svoje jedinečné kúzlo. Ak ste dobre vštepili zásady „nášho čistého doma“, váš školák vie, že primeraný poriadok je vlastne supr a vyhne sa tak stálemu kibicovaniu „Uprac si ten bordel“…

Mať kam šliapnuť v detskej izbe je možné dosiahnuť aj tým, že kúpite dieťaťu hračku, ktorá je hračkou aj pre vás. Terč na šípky sa stane dominantou detskej izbičky a je zárukou, že táto hra nebude baviť dieťa len krátke časové obdobie. A navyše váš potomok vie, že uprataná podlaha pri turnaji je veľkým uľahčením pri chodení pre šípky súpera zabodnuté v terči. Takže WIN-WIN efekt.


Tip redakcie: Vylaďte interiér svojho domu k dokonalosti.


Najnovšie články

Dalšie články autora