Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Elekrobicykle sú tu pre ženy, mužov aj deti. Stačí si vybrať podľa vašich potrieb

Určite ste zaznamenali, že vôbec neplatí skutočnosť, že by boli elektrobicykle určené predovšetkým pre starších cyklistov. Je pravda, že aj seniori na nich radi a často jazdia. Avšak či už sa pozrieme na cyklotrasy, cesty, na prírodné cesty po krajine, všade sa stretávame aj s mladými ľuďmi na elektrobicykli alebo s jazdcami okolo 40, 50 rokov veku. Dokonca už môžeme kúpiť aj kvalitné detské elektrobicykle.

Prečo si zaobstarať elektrobicykel?

Ak uvažujete vážne o tom, že si kúpite vlastný elektrobicykel, je potrebné zamyslieť sa nad niekoľkými faktami. Na aký účel budem taký bicykel používať? 

Ide o to, že elektrobicykel používa mnoho osôb na prepravu do školy alebo zamestnania. Na druhú stranu sa môžeme stretávať aj s milovníkmi náročných terénov lesom, ktorí majú tiež elektrobicykel. Je ale jasné, že títo dvaja rozdielni jazdci budú mať rozdielne požiadavky na svoje elektrické bicykle.

Vďaka elektrobicyklu môžu žiť zdravšie aj ľudia, ktorí sú kvôli zdravotnému stavu alebo veku obmedzení, čo sa týka fyzickej zdatnosti. Elektrobicykel ich môže vrátiť k milovanej cyklistike. Na elektrobicykli pošetríte životné prostredie. A pokiaľ si myslíte, že budete trhať rekordy, tak možno áno, ale len s pomocou vlastných síl. Podľa platnej legislatívy je rýchlosť obmedzená limitom 25 km/h, potom elektromotor prestáva pracovať a šliapanie je čisto na vás.

Pre koho je elektrobicykel určený

Pri výbere elektrobicykla berte do úvahy, či bude slúžiť dáme, pánovi alebo dieťaťu. Voliť môžete horský elektrobicykel, dámsky, krosový a mestský elektrobicykel a detský elektrobicykel.

Pozor tiež na dobu nabíjania batérie, alebo jej výdrž. Tu je ale nutné zohľadniť váhu jazdca, kopcovitosť terénu a jeho povrch, to všetko má vplyv na spotrebu energie.

Na Bikero.sk nájdete aj klasické horské bicykle, gravel bicykle, cyklokrosové bicykle, detské, pánske i dámske bicykle. Poďte si vybrať kvalitu za rozumné ceny.

Najnovšie články

Dalšie články autora