Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Hľadáte náradie na odpratanie snehu? Vieme, kde ho majú za nízke ceny

Sv. Martina bolo už dávno, a tak niet divu, že je tu sneh, a je už aj v nižinách. Aby sme mali okolo domu bezpečno, treba odhrnúť sneh skôr, než sa roztopí a prípadná voda z neho počas noci namrzne. Taký variant je potom oveľa nebezpečnejší. Je tiež nepríjemnejší, pretože vyjsť s autom do kopčeka k bráne, keď je zámková dlažba či iný podklad namrznutý, je takmer nemožné.

Hliníkové lopaty na sneh

Sneh sám o sebe je veľmi ťažký, zvlášť keď je mokrý. Preto by mali byť nástroje na odpratávanie snehu čo najľahšie, zároveň ale pevné a odolné voči vlhkosti. Výborným riešením je hliníková lopata na sneh, s ktorou ľahko pracujú aj väčšie deti. Ak chcete viesť k pomoci a odpratávaniu snehu aj deti mladšie, môžete si objednať detské lopaty na sneh z umelej hmoty a urobiť im radosť, aby mohli byť ako vy.

Hliník ako materiál je ľahký, nehrdzavie, vydrží mnoho rokov, je pevný, aj keď do niečoho narazíte, napr. na primrznutý kameň, lopata vydrží. Tam, kde viete, že máte povrch rovný a nebezpečenstvo pokazenia lopaty nehrozí, môžete použiť aj umelohmotnú lopatu na sneh, ktorá je v porovnaní s hliníkovou oveľa lacnejšia.

Lopata na sneh na kolieskach

Vedeli ste, že existuje aj plastová lopata na kolieskach? Má šírku 83 cm, takže sa na ňu zmestí takmer raz toľko, čo na bežnú plastovú alebo hliníkovú lopatu na sneh. Preto má kolieska a sneh sa s ňou jednoducho odváža.

Ďalším variantom je plastová lopata na sneh s hlbokou korbou. Je široká 75 cm, má 2 valčeky, pracuje sa s ňou veľmi dobre a ľahko. Ocenia ju všetci, ktorí potrebujú odpratávať pomerne veľké plochy, ale nechcú si kupovať snežnú frézu.

Najnovšie články

Dalšie články autora