Platobná brána Pays otvára nové možnosti pre online podnikanie

Platobná brána Pays sa teší stále väčšej obľube nielen u e-shopov, ale aj malých firiem a živnostníkov, ktorí sa zaoberajú online podnikaním. Je to najmä vďaka nadštandardným funkciám, ktoré bezplatne ponúka všetkým svojim užívateľom, a ktoré nielen zvyšujú úspešnosť predaja, ale taktiež rozširujú obchodné možnosti.

Ako platobná brána Pays pomáha zvyšovať obrat?
Platobná brána Pays vznikla vďaka dlhoročnej spolupráci s oblasťou ecommerce. Všetky funkcie a služby tak boli vyvinuté na základe požiadaviek obchodníkov s rôznym zameraním. Používanie platobnej brány Pays tak nie je len o umožnení platby kartou, ale využívaní ďalších funkcií, ktoré dlhodobo prinášajú vyššiu úspešnosť predaja.

Platobné odkazy
Ide o jednoduchý a zároveň užitočný nástroj, prostredníctvom ktorého si môžu užívatelia ako jednorazovo, tak dlhodobo nechávať zaplatiť. V rozhraní Pays si jednoducho užívateľ vygeneruje link s potrebnými údajmi (názov platby, výška čiastky atp.) a tento odkaz potom môže:

Vložiť kdekoľvek na svojej webovej stránke (text, obrázok, do súboru…).
Odkaz môže zdieľať jednoducho na sociálnych sieťach.
Odkaz môže ľahko vložiť do emailu.
Zákazník, ktorý na platobný odkaz klikne, je jednoducho presmerovaný na platobnú bránu odkiaľ vykoná platbu za nastavený produkt alebo službu.

Platobné predpisy
Jedná sa o nástroj, ktorý nielen výrazne zvyšuje konverziu, ale taktiež pomáha jednoducho vyberať peniaze od vybraného zákazníka. Platobný predpis používajú používatelia na nasledujúce účely:

PLATOBNÝ PREDPIS PRE NEDOKONČENÉ TRANSAKCIE
V prípade nedokončenej platby môže obchodník vygenerovať v Pays tzv. platobný predpis, ktorý potom pošle zákazníkovi emailom. Nedokončená platba v tomto prípade znamená, že zákazník napríklad nemohol nájsť platobnú kartu, niečo ho pri nákupe vyrušilo, došlo k výpadku internetového pripojenia atď. Vďaka tomu, že sú všetky údaje nevyhnutné pre platbu zaslané emailom, platobný predpis umožňuje zákazníkovi dokončiť transakciu kedykoľvek bez toho, aby musel znova navštíviť webové stránky užívateľa alebo e-shop.

PLATOBNÝ PREDPIS AKO RÝCHLA PLATBA ZA SLUŽBY
Ďalší obľúbený spôsob využitia platobného predpisu je napríklad pri vyberaní záloh za objednané služby, alebo ho je možné využiť ako formu úhrady za dokončenú prácu. V praxi je napríklad platobný predpis využívaný nasledujúcimi spôsobmi:

Vyberanie záloh v prípade rezervácie ubytovania – pomocou platobného predpisu je možné ľahko vyberať prostriedky aj od zahraničných hostí bez toho, aby museli prácne posielať peniaze prevodom.
Vyberanie záloh za objednanú službu – napríklad právne, remeselné, finančné alebo iné služby.
Vyberanie platieb za dodané služby – používateľ môže ľahko poslať zákazníkovi platobný predpis, aby mohol ľahko a okamžite zaplatiť online.
Ďalšie užitočné obchodné funkcie platobnej brány Pays
Platobná brána Pays ponúka niekoľko ďalších užitočných funkcií, ktoré pomáhajú úspešne predávať. Tieto služby sú k dispozícii užívateľom úplne zadarmo:

DRUHÝ POKUS O PLATBU KARTOU
Ide o funkciu, kedy v prípade zlyhania prvej platby príde zákazníkovi obratom automatický email s odkazom, pomocou ktorého môže dokončiť transakciu. Odkaz je obvykle platný jednu hodinu od doručenia a táto funkcia je automaticky aktivovaná každému užívateľovi Pays.

AUTOMATICKÁ PRIPOMIENKA PRE PLATBY KARTOU
V prípade, že zákazník nedokončí transakciu ani pomocou druhého pokusu o platbu, je po nejakej dobe zákazníkovi zaslaná automatická pripomienka na dokončenie platby kartou. Užívateľ si sám môže určiť dobu, počas ktorej by mala byť zákazníkovi zaslaná automatická pripomienka pre dokončenie platby.

AUTOMATICKÁ PRIPOMIENKA PRE PLATBY PREVODOM
V prípade platby prostredníctvom platobnej brány si môžu zákazníci zvoliť aj možnosť platby prevodom alebo pomocou QR platby. Aj takáto transakcia však nemusí byť úspešne dokončená „na prvú dobrú“.

Pre každú platbu prevodom je nastavená doba expirácie, ktorá je nastavená individuálne používateľom na mieru. Niektorí používatelia majú nastavenú dobu expirácie pre platby prevodom rádovo hodín, iní dní. Platobná brána Pays však vždy zašle automatickú pripomienku na dokončenie platby prevodom s dostatočným predstihom pred okamihom expirácie.

Čo ďalšie platobná brána Pays ponúka
Platobná brána Pays spĺňa všetky štandardy pre rýchle a bezpečné online platby kartou aj prevodom:

Používatelia majú napríklad k dispozícii 3D secure only režim, ktorý nedovoľuje platby kradnutou kartou.
Pays spolupracuje so známymi obchodnými systémami, vďaka čomu je aktivácia platobnej brány veľmi jednoduchá. Medzi najznámejšie obchodné systémy patrí napríklad Shoptet, Fastcentrik, Wix, WooCommerce, FAPI atp. Úplný zoznam si potom môžete pozrieť na tejto stránke.
Obchodníci platia iba vo chvíli, keď zarábajú. Neplatí sa tak žiadny paušál.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram