Sobota, 20 července, 2024
- REKLAMA -magazín

Ako predísť zubnému kazu? Toto sú naše odporúčania!

Zubný kaz patrí vo všeobecnosti medzi najčastejšie ochorenia ústnej dutiny. Vyskytuje sa v každom veku. Preto nezáleží na veku, pohlaví, ale na starostlivosti o ústne zdravie. Našťastie, existujú faktory, vďaka ktorým budete vedieť predísť vzniku zubného kazu. O ktoré ide?

Niektorí ľudia si síce hovoria, že zubný kaz, to nič nie je, no opak je pravdou. Vplýva totiž aj na zdravie srdca a preto môže ovplyvniť viaceré funkcie v tele. Zároveň ide o ochorenie, ktoré sa dá liečiť pomocou plomby, no je to finančne náročné. Preto, ak si chcete ušetriť financie, ale aj svoje zdravie, skúste predísť vzniku zubného kazu, než príde na rad zubná protéza. Ako na to?

Pravidelné prehliadky

V prvom rade by ste nemali zanedbať pravidelné prehliadky u zubného lekára. Zubná ambulancia je miesto, ktoré by ste ako dospelí mali navštíviť raz do roka, deti a tehotné ženy dvakrát do roka. Zubný lekár dokáže včas odhaliť ochorenie v ústnej dutine, vďaka čomu ho budete môcť riešiť včas a predísť tak aj ďalším komplikáciám, ktoré by mohli nastať v budúcnosti.

Pite čistú vodu

Zubný kaz vzniká veľmi často v dôsledku konzumácie sladkých jedál a sladených nápojov. Baktérie v ústach sa totiž živia cukrom a vylučujú ho v podobe kyselín. Tie vytvárajú v ústnej dutine kyslé prostredie, čo oslabuje samotný zub. Preto odporúčame piť čistú vodu z vodovodu a uprednostniť aj potraviny s čo najmenším obsahom cukru.

Správne čistenie

Existuje spektrum metód určených na čistenie zubov. Preto sa neváhajte poradiť s dentálnou hygieničkou, ktorá metóda je pre vaše zuby najlepšia. Zubné kazy vznikajú často aj v medzizubných priestoroch. Preto používajte na čistenie dentálnu niť a medzizubné kefky. Skvelým riešením je aj jednozväzková kefka. Tá slúži na dočistenie ťažko prístupných plôch zubov v ústnej dutine.

Najnovšie články

Dalšie články autora